Vis alle
Hold Tid/Sted Instruktør/træner Betalingsplan Tilmeld Tilmeldte
U19 Drenge (U19D)
Mandag kl. 20:00 - 21:30 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 2 Tirsdag kl. 18:30 - 20:30 Nyborg Hallerne, Hal 1 Torsdag kl. 18:30 - 20:15 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 1
Træner : Henrik Jørgensen / Lars Nørhave /
2 gange årligt
Tilmeld 7/40
U19 Drenge (U19D)
Kort beskrivelse
Tilmeld
SUS Nyborg (SN)
Mandag kl. 20:00 - 22:00 Nyborg Hallerne, Hal 1 Torsdag kl. 20:15 - 22:00 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 1
Træner : Daniel Nielsen /
2 gange årligt
Tilmeld 7/40
SUS Nyborg (SN)
Kort beskrivelse
Tilmeld
U17 Drenge (U17D)
Mandag kl. 20:00 - 21:30 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 2 Torsdag kl. 18:30 - 20:15 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 1
Træner : Chris Petersen / Jens Bebe / Rasmus Levinsen /
2 gange årligt
Tilmeld 5/40
U17 Drenge (U17D)
Kort beskrivelse
Tilmeld
U15 Piger (U15P)
Tirsdag kl. 16:15 - 17:45 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 1 Torsdag kl. 17:00 - 19:00 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 2 Fredag kl. 16:00 - 17:30 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 1
Træner : Cecilie Erbs / Jan Nørrisgaard / Joakim Rydal / Peter Riget / Vibeke Thybo Bramm /
2 gange årligt
Tilmeld 19/40
U15 Piger (U15P)
Kort beskrivelse
Tilmeld
U11 drenge (U11D)
Tirsdag kl. 16:15 - 17:30 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 2 Fredag kl. 15:30 - 17:00 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 2
Træner : Michael Hedeager / Michael Markvardsen /
Hjælpetræner : Magnus Hansen /
2 gange årligt
Tilmeld 14/40
U11 drenge (U11D)
Kort beskrivelse
Tilmeld
U11 piger (U11P)
Tirsdag kl. 17:30 - 18:45 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 2 Torsdag kl. 17:30 - 18:30 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 1
Træner : Christina Hedeager / Line Mikkelsen /
Hjælpetræner : Sofie Laigaard /
2 gange årligt
Tilmeld 18/40
U11 piger (U11P)
Kort beskrivelse
Tilmeld
U13 Piger (U13P)
Tirsdag kl. 17:45 - 19:00 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 1 Torsdag kl. 16:15 - 17:30 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 1
Træner : Linda Kristensen /
2 gange årligt
Tilmeld 1/40
U13 Piger (U13P)
Kort beskrivelse
Tilmeld
U13 Drenge (U13D)
Tirsdag kl. 17:45 - 19:00 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 1 Torsdag kl. 16:15 - 17:30 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 1
Træner : Anders Hansen / Michael Andersen /
2 gange årligt
Tilmeld 15/40
U13 Drenge (U13D)
Kort beskrivelse
Tilmeld
U17 Piger (U17P)
Tirsdag kl. 18:45 - 20:15 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 2 Torsdag kl. 18:45 - 20:15 Nyborg Hallerne, Hal 1
Træner : Kim Nielsen / Michael Kampmann /
2 gange årligt
Tilmeld 12/40
U17 Piger (U17P)
Kort beskrivelse
Tilmeld
U15 Drenge (U15D)
Tirsdag kl. 19:00 - 20:15 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 1 Torsdag kl. 17:00 - 19:00 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 2
Træner : Thomas Rasmussen / Ulrik Thybo /
2 gange årligt
Tilmeld 6/40
U15 Drenge (U15D)
Kort beskrivelse
OBS- Der er fredagstræning i lige uger
Tilmeld
Dame 3. division (3DD)
Tirsdag kl. 20:15 - 21:45 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 1 Torsdag kl. 20:30 - 22:00 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 2
Træner : Dennis Vesterskov /
2 gange årligt
Tilmeld 5/40
Dame 3. division (3DD)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Dame Serie 1 (DS1)
Tirsdag kl. 20:15 - 21:45 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 2
Træner : Linda Kristensen /
2 gange årligt
Tilmeld 6/40
Dame Serie 1 (DS1)
Kort beskrivelse
Tilmeld
U19 Piger (U19P)
Tirsdag kl. 20:15 - 21:45 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 1 Torsdag kl. 19:30 - 21:15 Nyborg Hallerne, Hal 2
Træner : Camilla Larsen / Pia Ørbech Aleksandrovietz /
2 gange årligt
Tilmeld 6/40
U19 Piger (U19P)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Dame Serie 3 (DS3)
Tirsdag kl. 20:15 - 21:45 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 2
Træner : Helle Heine /
2 gange årligt
Tilmeld 6/40
Dame Serie 3 (DS3)
Kort beskrivelse
Tilmeld
U7 drenge og piger (U7)
Onsdag kl. 16:30 - 17:30 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 2
Træner : Line Gotfredsen / Vincent Madsen /
Hjælpetræner : Josephine Christiansen / Regitze Nørrisgaard /
2 gange årligt
Tilmeld 14/40
U7 drenge og piger (U7)
Kort beskrivelse
Tilmeld
U9 drenge og piger (U9)
Onsdag kl. 17:30 - 18:45 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 2
Træner : Line Gotfredsen / Vincent Madsen /
2 gange årligt
Tilmeld 16/40
U9 drenge og piger (U9)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Herre Serie 3 (HS3)
Torsdag kl. 19:00 - 20:30 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 2
Træner : Ole Ørbech /
2 gange årligt
Tilmeld 4/40
Herre Serie 3 (HS3)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Old Boys (OLB)
Torsdag kl. 19:00 - 20:30 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 2
Træner : Poul Bjarne Hansen /
2 gange årligt
Tilmeld 11/40
Old Boys (OLB)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Herre Fynsserie (HFS)
Torsdag kl. 19:00 - 20:30 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 2
Træner : Michael Ørbech / Mikkel Jensen /
2 gange årligt
Tilmeld 6/40
Herre Fynsserie (HFS)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Herre Serie 1 (HS1)
Torsdag kl. 19:00 - 20:30 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 2
Træner : Michael Ørbech /
2 gange årligt
Tilmeld 2/40
Herre Serie 1 (HS1)
Kort beskrivelse
Tilmeld

SUS Nyheder

SUS Info

SUS Facebook

Nyt fra FHF Nyt fra DHF